KLİNİK BİLİMLER BÖLÜMÜ

Klinik Bilimler Bölümü, 
Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde; İç hastalıkları, cerrahi, ortopedi ve travmatoloji, ayak hastalıkları, göz hastalıkları, doğum, üreme hastalıkları ile üreme bilgisi gibi konularda eğitim-öğretim ve araştırma yapan bir bölümdür. Bölüm, teorik bilgilerini öğrencilerine sınıflarda aktarırken, uygulamaya dayalı bilgileri uygulamalı olarak,hayvan hastanesinde  yaptırmaktadır.

Klinik Bilimler Bölümümüzde;

  • 1. Cerrahi Anabilim Dalı
  • 2. Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı
  • 3. Dölerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı
  • 4.  İç Hastalıkları Anabilim Dalı bulunmaktadır.

Bölümümüzde okutulan zorunlu dersler;
Dış Hastalıklara Giriş, İç Hastalıklara Giriş, İç Hastalıkları I, Cerrahi I, Doğum Bilgisi ve Jinekoloji I, Radyoloji, Klinik I, Anestezi-Reanimasyon, İç Hastalıkları II, Cerrahi II, Doğum Bilgisi ve Jinekoloji II, Klinik II, Ortopedi ve Travmatoloji, Ayak Hastalıkları,Dölerme ve Suni Tohumlama, Adli Veteriner Hekimlik.

Bölümümüzde okutulan seçmeli dersler;
Laboratuvar Hayvan Hastalıkları, Acil Klinik, Nal Teknikleri,Zoonoz Hastalıklarda Ayırıcı Tanı, Laboratuvar Hayvanları Cerrahisi, Deri Hastalıkları, Girişimsel Ultrasonografi, Göz Hastalıkları, Egzotik Hayvan Hastalıkları, Neonatal Hayvan Hastalıkları, Tropikal Hayvan Hastalıkları, Klinik Laboratuvar Tanı.